Rada Programowa – Logistyka

Rada Programowa w obszarze Łańcucha Dostaw – Logistyka

Katarzyna Kowalska, Supply Chain Director at OBI Polska

kkowalska

W branży retail DIY (Do It Yourself) od 18 lat. Przeszła przez wszystkie szczeble organizacji logistycznej, tworząc ją od podstaw w Leroy Merlin. Obecnie zarządza łańcuchem dostaw sieci OBI w Polsce.  W swojej karierze odpowiadała za logistykę dostaw do ponad 40 marketów budowlanych, zaopatrzenie importowe, jeden z największych magazynów w Polsce oraz rozwój i obsługę projektu E-commerce. Nadzorowała wdrożenie innowacyjnego narzędzia do wymiany elektronicznego awiza wysyłki, powiązanego z etykietą logistyczną. Brała udział w Radzie Dostawców przy GS1 Polska.

Posiada wykształcenie z zakresu zarządzania biznesem poparte dyplomem MBA z Oxford Brooks University, a jej pasja to nowoczesny łańcuch dostaw zapewniający współczesnemu klientowi omnikanałowe doświadczenie zakupowe.

 

Prof. Aleksandra Laskowska – Rutkowska

ALaskowska 3

Wieloletni pracownik SGH, obecnie Uczelni Łazarskiego, wykładowca na studiach The Candian MBA (program SGH i University of Quebec) i WEMBA (program SGH i University of Minnesota) oraz studiach podyplomowych SGH, SGGW i Uczelni Łazarskiego.

Ekspert z obszaru logistyki i innowacji. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu logistyki w tym książek, a także opracowań i ekspertyz z obszaru innowacji dla: Ministerstwa Gospodarki, OPI (Ośrodek Przetwarzania Informacji) , PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości). Dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji Uczelni Łazarskiego. Członek Kapituły dorocznego ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Eurologistics „Produkt Innowacyjny dla Logistyki”.

 

Katarzyna Piątkowska, Dyrektor Logistyki COCA-COLA HBC POLSKA (Supply Chain Services Manager)

katarzyna-piatkowska

Dyrektor jednego z największych łańcuchów dostaw w Polsce, członek Zespołu Zarządzającego Coca-Cola Hellenic Polska od lipca 2014 roku. Zdobywała doświadczenie w kilku międzynarodowych organizacjach zarówno w obszarze sprzedaży jak i Łańcucha Dostaw, co jest gwarancją rozumienia szerokiego spektrum biznesu.

Cechy przywódcze pozwalają również pełnić jej funkcję co-chaiman’a Forum Podażowego w organizacji ECR Polska, skupiającej zarówno producentów jak i sieci handlowe oraz operatorów logistycznych w celu optymalizacji procesów łańcucha dostaw. 0d 2012 roku była Dyrektorem Logistyki CCHBC Polska, w tym okresie Logistyka firmy Coca-Cola HBC Polska dwukrotnie (w 2014 i 2015 rok) otrzymała pierwszą nagrodę w badaniu rynkowym Supply Chain Designer. Nagroda ta ma na celu promocję najlepszych organizacji łańcucha dostaw, które wyróżniają się efektywnością strategii i najlepszymi metodami zarządzania na rynku polskim. Sukces w biznesie zawsze opiera na pozytywnym przywództwie, oraz na zespołach fantastycznych ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy, pozytywnemu nastawieniu i ogromnemu zaangażowaniu budują profesjonalizm gwarantujący bardzo dobre wyniki biznesowe i finansowe. W ciągu ostatnich lat Katarzyna Piątkowska wraz z zespołem znacząco obniżyła koszty logistyki, podnosząc jakość serwisu logistycznego oraz równolegle zaangażowanie pracowników.

 

Katarzyna Słabowska, Logistics Department Director at Żabka Polska sp. z o.o.

DSC_0024

 

Krzysztof Maśny, Dyrektor ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw Castorama Polska

kmasny

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej/University of Minnessota. Posiadający ponad 25 lat doświadczenia w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw na różnorodnych stanowiskach i firmach (IBM, METRO Group, Castorama) oraz ponad 10 letnie doświadczenie w zarządzaniu firmą jako Dyrektor Zarządzający w tym także na stanowiskach regionalnych w Europie. Wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu różnorodnych projektów optymalizujących koszty i efektywność łańcuchów dostaw i logistyki. Dogłębna znajomość logistyki i łańcucha dostaw sieci handlowych w różnorodnym asortymencie od artykułów przemysłowych, żywności w kontrolowanej temperaturze, mrożonek, ryb, owoców i warzyw, zarówno w obszarze logistyki krajowej jak i importu. Praktyczna wiedza we wprowadzaniu różnych rozwiązań magazynowych, transportowych i cross-dockingowych. Liczne wdrożenia systemów informatycznych wspierających procesy w łańcuchu dostaw w tym systemów SAP. Laureat Nagrody Menedżera Logistyki roku 2009 przyznawanej przez środowisko logistyczne PSML w uznaniu za dokonania w karierze zawodowej. W 2012 rok Castorama Polska otrzymała wyróżnienie specjalne w badaniu rynkowym Supply Chain Designer.

 

Dr Krzysztof Niestrój

 

Katedra Logistyki Ekonomicznej UE Katowice

 

Andrzej Pawlak, Business Development Director at DHL Supply Chain

apawlak

 

Dr hab. Maciej Szymczak

maciej-szymczak

Dr hab. Maciej Szymczak jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Logistyki Międzynarodowej na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP).

Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, praca magisterska w zakresie informatyki. Stopnie doktora i doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie dyscypliny nauki o zarządzaniu, specjalność logistyka uzyskał w ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Aktualnie pełni funkcję dziekana Wydziału Gospodarki Międzynarodowej UEP.

Jego zainteresowania naukowe obejmują logistykę i zarządzanie międzynarodowymi łańcuchami dostaw, technologie informatyczne w logistyce, a ostatnio także logistykę miejską. Opublikował ponad 100 prac naukowych. Jest autorem, współautorem lub redaktorem naukowym kilkunastu monografii naukowych i podręczników. Efektem ostatnio prowadzonych badań jest autorska monografia „Ewolucja łańcuchów dostaw” [UEP, 2015] oraz opracowane pod jego redakcją dwie monografie: wydana w Wielkiej Brytanii „Managing Towards Supply Chain Maturity. Business Process Outsourcing and Offshoring” [Palgrave Macmillan, 2013] oraz wydana w Polsce „Offshoring a rozwój łańcuchów dostaw” [UEP, 2014]. Spośród wcześniej opublikowanych prac zwartych wymienić warto „Logistykę w internacjonalizacji przedsiębiorstw” [AEP 2004], „Logistykę miejską” [AEP, 2008], „Decyzje logistyczne z Excelem” [Difin 2011] czy „Angielsko-polski, polsko-angielski słownik pojęć logistycznych” [MJ Media, 2008].

Wykładał logistykę w wielu szkołach wyższych na studiach pierwszego i drugiego stopnia, doktoranckich, podyplomowych i MBA. Wykładał także w Technische Universität Bergakademie Freiberg, Niemcy. Jest członkiem komitetu redakcyjnego dwumiesięcznika branżowego „Eurologistics” i kapituły konkursu „Produkt innowacyjny dla logistyki, transportu, produkcji”. Bierze udział w wielu projektach badawczych, a także w wielu ekspertyzach i projektach z zakresu logistyki i transportu realizowanych dla przemysłu oraz administracji publicznej. Za pracę naukową i organizacyjną otrzymał szesnaście nagród Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Prywatnie zajmuje się fotografią, głównie architektury, krajobrazu oraz fotografią miejską, interesuje się cyfrowym przetwarzaniem obrazu, techniką motoryzacyjną oraz współczesną muzyką pop-rockową. W wolnym czasie wraz z synem uprawia kolarstwo przełajowe.

 

Tomasz Sączek

tomasz-saczek

Interim Manager, ekspert w projektach logistycznych. Posiada 16-letnie doświadczenie w logistyce i łańcuchach dostaw. Jako Interim Dyrektor Logistyki zarządzał procesem zmian w łańcuchu dostaw Baltona S.A. (Flemingo International Group Dubai). Obecnie zaangażowany w projekty związane z logistyką operacyjną. Współpracuje z firmami consultingowymi w Polsce i zagranicą jako ekspert praktyk. Wcześniej zarządzał operacjami logistycznymi w dziale łańcucha dostaw Carrefour Polska. Doświadczony manager z sukcesami zarządzający łańcuchami dostaw również w branży AGD (ARDO, Delonghi, BEKO, Gorenje). Specjalizuje się w obniżaniu kosztów łańcuchów dostaw, re-definiowaniu strategii logistycznych oraz przebudowie procesów. Posiada doskonałą znajomość branży logistycznej. Członek polskich i zagranicznych organizacji logistycznych, doradca Supply Chain & Logistics Group w Dubaju, certyfikowany Trener Biznesu House of Skills, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Regularny prelegent na konferencjach w kraju i zagranicą.