Skład zarządu

 

MGE  Mariusz Gerałtowski, Prezes Zarządu PSML

Strateg zakupów i innowacji w łańcuchu dostaw. Absolwent MBA z ponad 20 letnim doświadczeniem w zakupach korporacyjnych (P&G, Pepsico, GSK, Novartis). Przez 8 lat pracował w Szwajcarii, kierując zakupami na poziomie regionu (Emerging Growth Markets, Europe) oraz globalnym (Head Global Sourcing Marketing). Budował globalne strategie dla kategorii zakupowych z rocznymi wydatkami rzędu 2mld USD, realizował budżety oszczędnościowe do 200 mln USD.
Współtwórca globalnej strategii zakupowej dla funkcji liczącej ok 1 tys pracowników. Twórca globalnej strategii innowacji dla ww. funkcji oraz innowacyjnych procesów zakupowych. Głęboko przekonany, że Zakupy mogą generować znaczącą wartość dla organizacji (rozwiązywanie problemów biznesowych) przez modyfikację współczesnych procesów zakupowych i budowanie nowych kwalifikacji.

Wrócił do Polski z aspiracją budowania z Polski centrum kompetencji (teoretycznych i praktycznych) łańcucha dostaw na skalę Europy.

Kontakt: mariusz.geraltowski(at)psml.pl

AZA Andrzej Zawistowski, Członek Zarządu PSML

Senior International Manager z udokumentowanym trzydziestoletnim doświadczeniem pracy w środowiskach międzynarodowych, tworzący i efektywnie zarządzający zespołami d/s logistyki, dystrybucji, zakupów oraz strategicznych stosunków z dostawcami, na szczeblu lokalnym, regionalnym oraz globalnym. Posiada wieloletnią praktykę w kierowaniu ludźmi i zarządzaniu projektami w zakresie Global Supply Chain (koszty produktu, zakupy i zarządzanie relacjami z dostawcami, transport, gospodarka magazynowa, planowanie sprzedaży i produkcji, dystrybucja wyrobów gotowych wraz z pełną obsługą klienta, itp.). Zdobył bogate doświadczenie w optymalizacji procesów i wdrażaniu kompleksowych platform informatycznych – m.in. J.D. Edwards, SAP i Oracle. Wieloletni negocjator, posiadający umiejętności przekonywania i realizacji efektywnych kosztowo optymalnych rozwiązań w kompleksowych i wymagających organizacjach. Pracując ponad 13 lat w jednym z największych światowych koncernów tytoniowych, stworzył od podstaw organizację odpowiedzialną za zarządzanie łańcuchem dostaw w zakładzie produkcyjnym w Polsce, a następnie w centrali koncernu był odpowiedzialny za globalne zakupy w obszarze nieprodukcyjnym. Po powrocie do Polski zbudował jedną z pierwszych w kraju Grupę Zakupową z udziałem 10 dużych firm i przez kolejne lata był odpowiedzialny za negocjacje globalnych kontraktów w imieniu Grupy.

Kontakt: andrzej.zawistowski(at)psml.pl

dbotkowski Dariusz Botkowski – Członek Zarządu, skarbnik

Praktyk logistyki z doświadczeniem w firmach DHL Express, TIM S.A, Syncreon, Fujitsu Technology Solutions. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych łańcuchów dostaw oraz systemach informatycznych wspierających zarządzanie logistyczne.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, International Business Course w Antwerpii, podyplomowych studiów w Międzynarodowej Wyższej Szkole Transportu i Logistyki, Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, Uniwersytecie Ekonomicznym oraz programu 6sigma w Akademii Białego Kruka.
W swojej karierze odpowiedzialny za kompleksowe zarządzanie oddziałami firm logistycznych, kreowanie i wdrażanie strategii logistycznej dla jednego z największych dystrybutorów sprzętu elektrotechnicznego w Polsce. Doświadczony menedżer zmiany, odpowiedzialny za reengineering procesów logistycznych w firmach e-commerce, w tym wdrażanie systemów informatycznych wspierających zarządzanie logistyczne typu WMS, TMS, VMS. Specjalista od optymalizacji procesów logistycznych z wykorzystaniem narzędzi Lean oraz 6sigma.

Kontakt: dariusz.botkowski(at)psml.pl

teodor-kula Teodor Łukasz Kula – Członek Zarządu

Ponad 16-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, specjalizujący się w zarządzaniu, logistyce, oraz rozwoju sprzedaży. Menadżer zmiany odpowiedzialny za przygotowywanie i wykonywanie strategii rozwojowych dla organizacji krajowych i środkowo-wschodnich. Ekspert od projektów typu „Green Field”, dotyczących między innymi wdrażania nowoczesnych technologii magazynowych, rozwiązań w zakresie transportów ponadnormatywnych dla branży energetycznej, jak i zakładania oraz rozwijania nowych organizacji biznesowych. Długotrwała współpraca z wieloma partnerami zarówno z Europy oraz Azji. Od roku 2009 stoi na czele polskiego oddziału firmy ESA Logistika, należącej do globalnego operatora logistycznego Hitachi Transport System. Od okołu roku należy do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów (PSML), gdzie jest odpowiedzialny za koordynacje projektu Top Young 100, dedykowanego młodym talentom logistycznym.  Absolwent z tytułem magistra Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

 

Kontakt: teodor.kula(at)psml.pl

monika-duda-pic Monika Duda – Członek Zarządu

Monika posiada tytuł Partnera, Dyrektora Powierzchni Przemyslowych i Logistycznych. Wcześniej Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield w Polsce. Monika posiada ponad 8 lat doświadczenia w logistyce, pracując min. dla ID Logistics, CAT LC czy Kuehne + Nagel podczas wielu krajowych i międzynarodowych projektów. Monika posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami, optymalizacjach procesów biznesowych, sprzedaży, negocjacjach, coachingu i marketingu. Monika zdobywała doświadczenie zawodowe pracując przez ponad dwa lata w ID Logistics jako dyrektor handlowy, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie wszystkimi handlowymi i logistycznymi operacjami w firmie.
Kluczowi Klienci: IKEA, JYSK, TESCO, Hutchinson, Tenneco, Sephora, Inditex (Zara), Ferrero, Maspex, Praktiker, Norauto, Carlsberg, Raflatac, CCS Corning Cables i in.

Kluczowe obowiązki: Doradztwo logistyczne

  • Sektory FMCG + RETAIL + E-COMMERCE + 3PL
  • Koordynacja transakcji sprzedaży
  • Najem powierzchni magazynowych i przemysłowych
  • Specjalizacja w obiektach typu big-box
  • Zarządzanie relacjami z klientem

Wykształcenie

  • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Zarządzanie Biznesem – magister
  • Monika posługuje się biegle językiem angielskim

Kontakt: monika.duda(at)psml.pl

piotrsedziak Piotr Sędziak – Członek Zarządu

Z logistyką dystrybucji związany od blisko 20 lat. Obecnie pracuje jako dyrektor ds. operacji oraz prokurent w spółce ABC Data S.A. – dystrybutor sprzętu elektronicznego.  Odpowiada za logistyczne wsparcie sprzedaży i organizację pracy pionu operacyjnego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej poprzez zapewnienie właściwego przepływu towaru od momentu jego podjęcia u jednego z ponad 400 dostawców do momentu zakończenia obsługi posprzedażnej. Absolwent kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, Zarządzania Jakością oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Lean Six Sigma Black Belt certyfikowany w EY Academy, będący w trakcie certyfikacji PMP według metodyki realizacji projektów PMI. Pasjonat roli informatyki, automatyzacji, zarządzania procesowego i projektowego w nowoczesnej organizacji logistyki. Lubi stale usprawniać procesy i dzielić się posiadaną wiedzą.

Kontakt: piotr.sedziak(at)psml.pl