Zarząd

Mariusz Gerałtowski – Prezes
Procurement Director, Fujitsu

Lider funkcji i organizacji, pasjonat rozwijania talentów i zespołów. Absolwent MBA z ponad 25 letnim doświadczeniem w korporacjach (P&G, Pepsico, GSK, Novartis, Fujitsu). Przez 8 lat pracował w Szwajcarii, kierując funkcją na poziomie regionu (Emerging Growth Markets, Europe) oraz globalnym. Realizował transformacyjne programy dla funkcji zakupowych, buduje i realizuje strategie dla organizacji i przedsięwzięć.

Ma głęboką wiarę w kapitał ludzki i aspirację budowania z Polski centrum kompetencji łańcucha dostaw na skalę Europy. Jako prezes zarządu PSML zainicjował między innymi programy angażujące środowisko biznesowe w procesy edukacyjne czy działania na rzecz zmniejszania niepewności przy równoczesnym podnoszeniu elastyczności na runku pracy.

Kontakt: [email protected]

Andrzej Zawistowski – Skarbnik

Senior International Manager z udokumentowanym trzydziestoletnim doświadczeniem pracy w środowiskach
międzynarodowych, tworzący i efektywnie zarządzający zespołami ds. logistyki, dystrybucji, zakupów oraz strategicznych stosunków z dostawcami, na szczeblu lokalnym, regionalnym oraz globalnym.

Pracując ponad 13 lat w jednym z największych światowych koncernów tytoniowych, stworzył od podstaw organizację odpowiedzialną za zarządzanie łańcuchem dostaw w zakładzie produkcyjnym w Polsce, a następnie w centrali koncernu był odpowiedzialny za globalne zakupy w obszarze nieprodukcyjnym.
Po powrocie do Polski zbudował jedną z pierwszych w kraju Grupę Zakupową z udziałem 10 dużych firm i przez kolejne lata był odpowiedzialny za negocjacje globalnych kontraktów w imieniu Grupy.
Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej XBS GROUP i wspiera nowatorskie rozwiązania oferowane przez XBS w obszarze zarządzania łańcuchami dostaw.

Od ponad 10 lat zaangażowany czynnie w tworzenie aktywnego środowiska zakupowego. Od ponad 6 lat pracuje społecznie jako członek Zarządu PSML – Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów. Odpowiada z ramienia PSML za przygotowanie merytorycznego programu największej w Polsce Konferencji Zakupowej POLZAK. Wykładowca Akademii im. Leona Kozmińskiego – podyplomowe studia „Zarządzanie Zakupami” oraz studia licencjackie „Trendy i Wyzwania w Zakupach XXI wieku”.
Wykładowca na Uczelni Łazarskiego – studia licencjackie „Logistyka Zaopatrzenia w wymiarze międzynarodowym”. Wykładowca Wyższa Szkoła Ekologii i Zarzadzania w Warszawie – studia licencjackie “Elementy Łańcucha Dostaw”

Kontakt [email protected]

Dominika Żwirbla-Kalman – Sekretarz
Dyrektor ds Zakupów Centralnych, PORR S.A.

Managerka z dużym doświadczeniem w obszarze zakupów oraz zarządzania projektami zdobywanym w międzynarodowych korporacjach z sektora energetycznego. Obecnie Dyrektor ds zakupów centralnych w PORR S.A. obejmujących głównie kategorie DIRECT.
Wcześniej przez ponad 4 lata zajmowała stanowisko Dyrektora ds. Zakupów i Logistyki w firmie Siemens Sp. z o.o. współpracując w regionie EMEA z kilkunastoma krajami Europy koncernu Siemens AG. Jej odpowiedzialność w firmie Siemens obejmowała m.in. zakupy Indirect jak również kreowanie polityki zakupowej z naciskiem na dobre praktyki, określanie standardów partnerskiej współpracy z kontrahentami. Z obszarem zakupów zawodowo związana od ponad dwudziestu lat. Poprzednio przez 7 lat pracowała w PKN ORLEN S.A. zarządzając zakupami strategicznymi dla Spółek Grupy Kapitałowej. Stworzyła i z sukcesem wdrożyła współpracę w ramach zakupów centralnych w Koncernie dla kilkunastu kategorii zakupowych Direct.

Od kwietnia 2019 jest Członkiem Zarządu PSML (Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów) i ekspertem PSME.

Jest certyfikowanym Mentorem i absolwentką Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego. Pasjonuje się rozwojem nie tylko kompetencji twardych, ale przede wszystkich umiejętności miękkich, co przekłada na współpracę w swoim otoczeniu.

Otwarta, dynamiczna, aktywna i komunikatywna. Uwielbiająca działać, wdrażać, zmieniać. Jej największym sukcesem jest dokonywanie rzeczy trudnych, ryzykownych, czasami niemożliwych poprzez pracę, odwagę i kreatywność zespołową. Ceni niezależność w działaniu, dbanie o rozwój i uważność w życiu zawodowym i prywatnym. Inspiruje ją przekraczanie granic w każdej dziedzinie naszego życia. W życiu kieruje się przekonaniem, że dodatkowy wysiłek zawsze się opłaca, a każda zmiana daje przestrzeń do wdrażania coraz to nowszych rozwiązań, które służą rozwojowi osobistemu i biznesowemu. Amatorka wypraw wysokogórskich oraz różnych aktywności sportowych.

Kontakt: [email protected]

Monika Duda
Managing Director Poland DHL Supply Chain w DHL

Monika Duda posiada ponad 13-letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji, specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu łańcuchami dostaw, zarządzaniu działami operacyjnymi i w strategicznym rozwoju biznesu.

W dotychczasowej karierze Monika Duda była zaangażowana w projekty logistyczne realizowane dla renomowanych graczy z sektorów retail i e-commerce, w tym między innymi dla: IKEA, Carrefour, Auchan, Hutchinson i P&G.

W przeszłości zajmowała stanowisko Associate Director w departamencie powierzchni logistycznych, magazynowych i przemysłowych w Cushman&Wakefield, międzynarodowej firmie doradczej działającej na rynku nieruchomości komercyjnych. Odpowiadała za rozwój linii biznesowej, za zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami i partnerami biznesowymi, a także za koordynację działań i prac zespołu zajmującego się doradztwem w zakresie powierzchni logistycznych.

Przed objęciem stanowiska dyrektora zarządzającego DHL Supply Chain, Monika Duda – od września 2016 roku – była partnerem w M4 Real Estate, firmie specjalizującej się w kompleksowym doradztwie logistycznym, inwestycyjnym i deweloperskim, w wynajmie powierzchni magazynowych i logistycznych, a także w realizacji projektów BTS i BTO.

Kontakt: [email protected]

Monika Bis
Strategic Procurement Expert

Ekspert ds. zakupów strategicznych typu „in-direct” z 18 letnim doświadczeniem zawodowym w międzynarodowym środowisku w branżach FMCG, farmaceutycznej i finansowej i medycznej, z czego ostatnie 7 lat na wysokich stanowiskach kierowniczych. W 2011 r uzyskała tytuł Menedżera Zakupów Roku, przyznany przez Członków Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, podczas IX Kongresu POLZAK za wdrożenie procesu zarządzania ryzykiem łańcucha dostaw w Provident Polska S.A. Najdłużej była związana z firmą Provident Polska S.A. W 2011 dokonała transformacji funkcji zakupowej i objęła stanowisko Dyrektora Biura Zakupów i Zarządzania Dostawcami. W 2014 w grupie finansowej International Personal Finance plc. awansowała na stanowisko Group Procurement Senior Managera prowadziła projekt centralizacji zakupów na potrzeby 8 krajów EMEA w latach 2014-2015. W 2015 roku objęła stanowisko Dyrektora Centralnych Zakupów i Administracji w Medicover Sp. z o.o, gdzie była odpowiedzialna za centralizację zakupów i struktur zakupowych wszystkich spółek w ramach grupy kapitałowej Medicover Healthcare Services.

W latach 2012-2014 prowadziła zajęcia na podyplomowych z zarządzania łańcuchem dostaw na SHG. Od 2015 – obecnie prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych ALK – Zarządzanie zakupami w temacie zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw. Współorganizatorka z Shortlist Consulting szkoleń dla agencji reklamowych i domów mediowych z zakresu przygotowania do przetargów na usługi marketingowe dla Klienta. Współorganizatorka trzech edycji konferencji „W przetargowym trójkącie: marketing – zakupy – agencja” 2015-2017.
Niezliczone wystąpienia na konferencjach branżowych (zakupy i administracja). Ukończyła Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej o specjalności marketing. Ukończyła również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Obecnie w trakcie studiów certyfikacyjnych z zakresu Trenera Biznesu w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Jej pasją są podróże, fotografia i tango argentyńskie.

Kontakt: [email protected]

Teodor Łukasz Kula
Chief Business Development Officer ESA Logistika Group,
Managing Director ESA Poland (Hitachi Transport System Group)

Ponad 16-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, specjalizujący się w zarządzaniu, logistyce, oraz rozwoju sprzedaży. Menadżer zmiany odpowiedzialny za przygotowywanie i wykonywanie strategii rozwojowych dla organizacji krajowych i środkowo-wschodnich. Ekspert od projektów typu „Green Field”, dotyczących między innymi wdrażania nowoczesnych technologii magazynowych, rozwiązań w zakresie transportów ponadnormatywnych dla branży energetycznej, jak i zakładania oraz rozwijania nowych organizacji biznesowych.

Długotrwała współpraca z wieloma partnerami zarówno z Europy oraz Azji. Od roku 2009 stoi na czele polskiego oddziału firmy ESA Logistika, należącej do globalnego operatora logistycznego Hitachi Transport System. Od okołu roku należy do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów (PSML), gdzie jest odpowiedzialny za koordynacje projektu Top Young 100, dedykowanego młodym talentom logistycznym. Absolwent z tytułem magistra Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Kontakt [email protected]

Wiktoria Gałecka
Studentka, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Studentka telematyki w transporcie i logistyce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przewodnicząca działającego tam Naukowego Koła Logistyki DIALOG. Jednocześnie Koordynator Konkursu Cloudnine, Programu Top Young 100, organizowanego przez PSML – Polish Supply Management Leaders oraz lektor języka hiszpańskiego i angielskiego. Wolontariusz roku 2014.

Od początku kariery zdobywała doświadczenia zawodowe inicjując i prowadząc innowacyjne projekty logistyczne, w tym m.in. z dziedziny optymalizacji i wdrażania systemów dla międzynarodowych przedsiębiorstw takich jak: P&G, DHL czy ALSTOM Polska. Jej główne obszary zainteresowań obejmują szeroko pojętą optymalizację procesów, w tym japońskie filozofie zarządzania czy ekologistyka. W każdy projekt wkłada 100% energii i zaangażowania, lubi podejmować nowe wyzwania i stawiać sobie coraz wyższe cele. Z wielką ochotą i ciekawością bada i śledzi nowe trendy. Ceni sobie pracę z ludźmi, a także czas spędzony na podróżach i aktywności sportowej.

Prywatnie pasjonatka wycieczek rowerowych oraz miłośniczka górskich wypraw.

Kontakt: [email protected]