PSML – Polish Supply Management Leaders
Zarząd PSML
Mariusz Gerałtowski – Prezes Zarządu PSML
Procurement Director
Lider funkcji i organizacji, pasjonat rozwijania talentów i zespołów. Absolwent MBA z ponad 25 letnim doświadczeniem w korporacjach (P&G, Pepsico, GSK, Novartis, Fujitsu) i globalnymi odpowiedzialnościami za zakupy Marketingowe. Przez 8 lat pracował w Szwajcarii, kierując funkcją na poziomie regionu (Emerging Growth Markets, Europe) oraz globalnym. Realizował transformacyjne programy dla funkcji zakupowych, buduje i realizuje strategie dla organizacji i przedsięwzięć w ramach PSML.
Ma głęboką wiarę w kapitał ludzki i aspirację budowania z Polski centrum kompetencji łańcucha dostaw na skalę Europy. Jako prezes zarządu PSML zainicjował między innymi programy angażujące środowisko biznesowe w procesy edukacyjne jak Top Young 100, czy program Dialog IT budujący nowy model kompetencji uczestników procesów przetargowych.
Kontakt: [email protected]
Andrzej Zawistowski – Skarbnik
Senior International Manager z udokumentowanym trzydziestoletnim doświadczeniem pracy w środowiskach
międzynarodowych, tworzący i efektywnie zarządzający zespołami ds. logistyki, dystrybucji, zakupów oraz strategicznych stosunków z dostawcami, na szczeblu lokalnym, regionalnym oraz globalnym.
Pracując ponad 13 lat w jednym z największych światowych koncernów tytoniowych, stworzył od podstaw organizację odpowiedzialną za zarządzanie łańcuchem dostaw w zakładzie produkcyjnym w Polsce, a następnie w centrali koncernu był odpowiedzialny za globalne zakupy w obszarze nieprodukcyjnym.
Po powrocie do Polski zbudował jedną z pierwszych w kraju Grupę Zakupową z udziałem 10 dużych firm i przez kolejne lata był odpowiedzialny za negocjacje globalnych kontraktów w imieniu Grupy.
Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej XBS GROUP i wspiera nowatorskie rozwiązania oferowane przez XBS w obszarze zarządzania łańcuchami dostaw.
Od ponad 10 lat zaangażowany czynnie w tworzenie aktywnego środowiska zakupowego. Od ponad 6 lat pracuje społecznie jako członek Zarządu PSML – Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów. Odpowiada z ramienia PSML za przygotowanie merytorycznego programu największej w Polsce Konferencji Zakupowej POLZAK. Wykładowca Akademii im. Leona Kozmińskiego – podyplomowe studia „Zarządzanie Zakupami” oraz studia licencjackie „Trendy i Wyzwania w Zakupach XXI wieku”.
Wykładowca na Uczelni Łazarskiego – studia licencjackie „Logistyka Zaopatrzenia w wymiarze międzynarodowym”. Wykładowca Wyższa Szkoła Ekologii i Zarzadzania w Warszawie – studia licencjackie “Elementy Łańcucha Dostaw”
Kontakt [email protected]
Teodor Kula
Chief Business Development Officer w Spółce Done Deliveries
Ponad 20-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, specjalizujący się w zarządzaniu organizacjami z zakresu łańcucha dostaw, w operacjach logistycznych, oraz szeroko pojętym business developmencie.
Menedżer zmiany odpowiedzialny za przygotowywanie i wykonywanie strategii rozwojowych dla przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych. Ekspert od projektów typu „Green Field”, dotyczących zakładania oraz rozwijania nowych inicjatyw biznesowych, wdrażania nowoczesnych i automatycznych rozwiązań magazynowych, oraz przedsięwzięć w zakresie transportów ponadnormatywnych.
Przez ponad 11 lat stał na czele polskiego oddziału firmy ESA logistika – należącej do globalnego operatora logistycznego Hitachi Transport System – odgrywając główną rolę w wypracowaniu przez firmę silnej i stabilnej pozycji na rynku polskim. W ramach tejże działalności posiadł długotrwałe doświadczenie we współpracy z wieloma partnerami zarówno z Europy jak i Azji.
Od roku 2021 dołączył do zespołu firmy Done! Deliveries, gdzie jest odpowiedzialny za transformację spółki w kierunku cyfrowego spedytora, oraz budowę pozycji lidera w dostawach ekspresowych na rynkach europejskich. Nowoczesne technologie informatyczne w połączeniu z doświadczeniem zespołów tworzą tu podstawę w międzynarodowej ekspansji spółki.
Od ponad czterech lat należy do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów (PSML), gdzie jest współtwórcą projektu Top Young 100, dedykowanego dla młodych talentów logistycznych. Obecnie koordynuje rozwój projektu Kolej Na Polskę, umacniającego rolę polskiego biznesu na Nowym Szlaku Jedwabnym.
Laureat Dorocznej Nagrody PSML za wkład w rozwój Polski jako Europejskiego Centrum Kompetencji w Zarządzaniu Łańcuchem Dostaw.
Absolwent z tytułem magistra Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
Kontakt [email protected]
Adam Polkowski
IT Procurement Expert
Ponad 22 letnie doświadczenie w obszarze zakupów zdobyte w firmach z różnych branż: technologicznej (Sygnity), logistycznej i infrastrukturalnej (PKP Cargo, PKP Energetyka), telekomunikacyjnej (T-mobile) oraz bankowej (mBank, BGŻ/BPNParibas, Pekao S.A.).
Jestem przekonany, że zakupy to proces biznesowy przynoszący wartość dla organizacji. Ponieważ otoczenie się zmienia to zakupy również powinny reagować na te zmiany.
Szukam inspiracji m.in. w Agile (AgilePM), “Ekstremalne Przywództwo Navy SEALs”, czy “Zmień Kurs”, ale przede wszystkim w ludziach. Optymizm, rozwój i wartości to cechy, które pozwalają mi ciągle czerpać radość z tego co robię.
W PSML od 2008 roku, od 2022 Członek Zarządu. Lider projektu Dialog IT. Mentor Top Young 100.
Kontakt: [email protected]
Bartosz Baca
Managing Partner, BBSG
Doświadczony menedżer z obszaru strategii i transformacji, z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży transportowej. Współzałożyciel i Partner w firmie doradczej BBSG, promotor działań z obszaru customer experience w świecie transportu i logistyki. Wcześniej przez wiele lat członek zespołu doradztwa biznesowego PwC. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Rennes 1, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Moderator procesów strategicznych i rozwojowych w obszarze łańcucha dostaw, wykładowca.
W PSML od 2020 roku. Ekspert PSME, współlider projektu PSML: Kolej na Polskę.
Wierzy, że innowacja, pomysły na zmianę mogą być generowane w najmniej oczekiwanych miejscach, ale najczęściej już istnieją w organizacjach i muszą być tylko zauważone i wykorzystane.
Kontakt: [email protected]