World Procurement Awards, w tym roku w swojej 15th edycji, są uznawane za szczyt osiągnięć zawodowych, wyróżniają najbardziej imponujące osoby, zespoły i organizacje w dziedzinie zakupów – krótko mówiąc, są odpowiednikiem Oskarów® w tej branży. Tegoroczna uroczysta gala i ogłoszenie zwycięzców w każdej kategorii odbędzie się 15. czerwca w Londynie. Weźmie w niej udział ponad 700 dyrektorów i menedżerów ds. zakupów z największych światowych firm.

Procurence, nominowana w kategorii “Procurement Technology Provider Award”, to innowacyjna polska firma oferująca, pod marką Meercat®, rozwiązania dla działów zakupów, zarządzania łańcuchem dostaw i jakością. Choć Procurence jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, firma zdobyła już wielu globalnych klientów, których łączny obrót wynosi ok. 160 mld USD! (dla porównania, jest to ¼ PKB Polski)

Zgłoszenia były oceniane przez niezależny panel sędziowski, w skład którego weszli czołowi dyrektorzy ds. zakupów z takich firm jak Starbucks, Heineken, Bank of America i wielu innych. Kai Nowosel, CPO, Accenture, powiedział: “Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości zgłoszeń i poziomu szczegółowości, jaki w nich zawarto. Z nadesłanych zgłoszeń jasno wynika, że dzięki przekształceniu funkcji zakupów istnieje bezpośredni i pozytywny związek z tworzeniem wartości dodanej przez ten dział, a wynikami firmy.”

Lista innych finalistów w kategorii providerów technologii obejmuje takie firmy jak Ivalua, Jaggaer, Clariant, Docusign and riskmethods, czyli „śmietankę” branży (pełna lista dostępna na stronie https://procurementleaders.com/events/world-procurement-awards/shortlist, a informacja prasowa WPS na stronie https://accelerate.procurementleaders.com/rs/568-MWH043/images/WPA%20shortlist%20announcement%2022%20press%20release%20final.pdf)

“Już samo znalezienie się na krótkiej liście World Procurement Awards jest potwierdzeniem, że należymy do grona najbardziej innowacyjnych firm software’owych na świecie, choć mamy oczywiście duże nadzieje, że zostaniemy zwycięzcami.” – mówi Maciej Zaleski-Ejgierd, Prezes Zarządu Procurence. „W naszej branży jesteśmy w tej chwili najbardziej na świecie polską firmą, choć z racji tego, że działamy na rynku B2B, nasza marka nie będzie rozpoznawalna dla przeciętnej osoby.”

W szczegółach

Firmy stale zmagają się z presją czynników zewnętrznych – (1) szybszymi cyklami produkcyjnymi, które wymagają od nich ciągłych innowacji, (2) rosnącą konkurencją, która wywiera presję na obniżanie kosztów oraz (3) stale rosnącym poziomem ryzyka. Są to złożone problemy, wymagające skoordynowanej reakcji wielu działów – wszelkie rozwiązania, które zaspokajają potrzeby tylko jednego działu, nie są już wystarczające.

W swoim zgłoszeniu “Generowanie wartości poprzez współpracę multidyscyplinarną” Procurence zaprezentowała wdrożenie platformy procurence Meercat® w AGCO Corp. (AGCO Corp. To amerykański producent sprzętu rolniczego z listy Fortune 500, właściciel takich marek jak Fendt® , Challenger® , Massey Fergusson® i GSI® ).

“Elastyczność i wiedza zespołu Procurence pomogły nam osiągnąć wyjątkowy poziom koordynacji i współpracy między działem zakupów, działem jakości i naszymi dostawcami, co przyczyniło się do poprawy komunikacji, zwiększenia świadomości ryzyka związanego z dostawami i skrócenia czasu opracowywania produktów na całym świecie” – chwali Francisco Vidales, dyrektor ds. Procurement Excellence w AGCO Corp.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

O firmie Procurence

Procurence Sp. z o.o. to polska firma z siedzibą w Warszawie, założona przez grupę ekspertów biznesowych i akademickich zajmujących się zakupami i zarządzaniem ryzykiem.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Procurence zdobyła uznanie na całym świecie, poczynając od nagrody 50-to-Watch przyznawanej przez SpendMatters, największy portal zakupowy w USA, wyróżniający najbardziej obiecujących dostawców technologii zakupowych. Firma otrzymała również znak jakości od BME, niemieckiego stowarzyszenia specjalistów ds. zakupów. Ponadto Maciej Zaleski-Ejgierd, Prezes Zarządu firmy, otrzymał tytuł Lider Zakupów 2021 przyznawany przez PSML, Polskie Stowarzyszenie Menedzerów Logistyki, za projekt w obszarze zarządzania innowacjami dostawców.

Wizją Procurence jest oferowanie niedrogiego, intuicyjnego i zorientowanego na biznes oprogramowania do zarządzania zamówieniami, łańcuchem dostaw i jakością. Platforma SaaS Meercat® pomaga firmom uzyskać przejrzystość łańcucha dostaw, zmniejszyć ryzyko z nim związane oraz usprawnić wewnętrzne zarządzanie dostawcami i jakością, a dzięki koordynacji, automatyzacji i komunikacji pomaga obniżyć koszty i ryzyko związane z zakupami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.procurence.com

 

Osoba kontaktowa

Maciej (Matt) Zaleski

[email protected]

+ 48 601453245