Siła i Rola kobiet w biznesie stale rośnie. Widoczne jest to w łańcuchu dostaw, który był wcześniej zdominowany przez mężczyzn. Kobiety w biznesie stanowią potężna siłę, zajmują czołowe pozycje biznesowe na arenie międzynarodowej. Z roku na rok pracodawcy coraz bardziej doceniają ich wartość i energie jaką potrafią przekazać całemu zespołowi.

O sytuacji kobiet w biznesie mówi się bardzo często, o równouprawnieniu, o zmianach o kobietach na wysokich stanowiskach.

„ Kobiety coraz liczniej zajmują wysokie pozycje w świecie biznesu, a historia pokazuje, że zarządy, które miały w swoich strukturach kobiety lepiej przetrwały kryzysy. Kobiety są niejednokrotnie symbolem emocji, a kompetencje emocjonalne są niezwykle istotne w dzisiejszym świecie biznesu. Dobre decyzje muszą zawierać emocje, ponieważ to one są akceleratorem skuteczności i gwarantują wiarygodność.

Kobiety maja niezwykłą zdolność empatii, która pozwala wyprzedzać myśli, eliminować niedopowiedzenia i przede wszystkim zarządzać oczekiwaniami innych. Rozpoznanie, czytanie i rozumienie emocji to bardzo ważna kompetencja tworząca skuteczną kulturę organizacyjną opartą na szacunku do człowieka.

Kolejnym bezsprzecznym faktem jest zdolność kobiet do doskonałej organizacji nie tylko czasu pracy, ale również czasu po pracy. Współczesne kobiety coraz lepiej godzą te dwie role, a wartość płynąca z tej kompetencji wspiera ogromną samodyscyplinę, która w konsekwencji skupia się na realizacji zadań oraz strategii biznesu.

Kobiety do stylu zarządzania firmą wnoszą również kompetencje skutecznej komunikacji, oraz efektywnego budowania relacji i dialogu. Jest to niewątpliwie ogromna siła kobiet biznesu. To, co powinno być dla nas priorytetem, to, aby biznes wspierał, rozwijał i w pełni wykorzystywał potencjał kobiet oraz ich naturalną siłę.” –  Katarzyna Piątkowska, Dyrektor Zarządzający w firmie Havi Logistics, Członkini Rady Programowej PSML, Ekspert PSME

Członkowie Rady Programowej PSML:

Rada programowa